“The Art and Science of Youth Coaching Webinar”
Posted Sep 16, 2019

Mark your calendars for a webinar you won’t want to miss!

The Springfield College Alumni Association is proud to sponsor:  

“The Art and Science of Youth Coaching Webinar”

Join Springfield College teaching legends, Joel Dearing '79, associate professor of physical education, co-chair of the Department of Physical Education and Health Education; Ted France '91, G'93, EdD, professor of physical education, co-chair of the Department of Physical Education and Health Education; Michelle Moosbrugger '00, PhD '06, associate professor of physical education; and Al Petipas EdD, retired faculty member, for an interactive and lively discussion on topics related to youth coaching such as legality in coaching, performance objectives, the culture and emotional aspect of developing children, motor learning and sport pedagogy, building relationships with parents and the overuse of specification.


Wednesday, September 25, 20196:30-7:30 p.m


Make sure to follow us on social media or keep an eye out on your email in the days leading up to the event, as we will provide directions on how to access this real time webinar, including a question and answer segment, from the comfort of your own home!  You will even have the chance to text or email questions in real time to these experts in the field.

Read more...

 
IMPORTANT DATES FOR 2019 FALL SEASON!
Posted Jul 11, 2019

Fall Season - Sept 7th - Nov 3rd

 
MTOC UPDATES!!
Posted Jun 22, 2019

6/29/2019 MTOC UPDATES from Lancaster!

Congratulations to BH Dash (Grade 5/6 Girls) -Sportsmanship winners in their division!

Congratulations to BH Breakers (Grade 7/8 Girls) - currently undefeated!  Heading to semi-finals!!

 

6/22/2019. Such a successful tournament day for BCYSL! Many really good games - two of them coming down to penalty kicks!

Congratulations to our Berkshire Cup Winners:

Dalton Warriors 7/8 Girls
Dalton Warriors 5/6 Girls
Lenox Gold 7/8 Boys
Wmstwn Strikers 5/6 Boys

The following teams has placed first in Berkshire County this Spring season and will be representing the County at Massachusetts of Champions next weekend in Lancaster, MA:

Pittsfield Deluce 7/8 Girls
Berk Hills Dash 5/6 Girls
Berk Hills United 7/8 Boys
Wmstwn Thunderbeasts 5/6 Boys

The following teams placing second in Berkshire County this Spring season and also earning a spot to participate at Massachusetts of Champions next weekend in Lancaster, MA:

Berk Hills Breakers 7/8 Girls
Pittsfield Ajax 7/8 Boys

***If you have pictures of the teams mentioned, feel free to send them to scheduler@bcysl.org and we will add them to this article.***

Many thanks to BCSO for all the officiating this season!

 
2019 SPRING SEASON IMPORTANT DATES!
June 17th - June 21- Locations TBD - See Tournaments Page for Playoff Information
Week of BCYSL Playoff Games as needed for tie breakers prior to BCYSL's Tournaments

June 22nd - Locations TBD - See Tournaments Page for Playoff Information
BCYSL Tournaments (BCUP & MTOC) with Rain Date of June 23rd

June 23rd - Locations TBD -See Tournaments Page for Playoff Information
Raindate for BCYSL's BCUP & MTOC Tournaments
All regular season games need to be completed for Grades 3/4

June 28 - June 30 - MYSA, Lancaster, MA
Massachusetts Tournament of Champions (MTOC)

 
Fall 2018 / Spring 2019 Age Chart
Posted Jul 20, 2017

To determine your age group, find your Year of Birth across the top and then scroll down that column until you are at your Grade in School.


 
IMPORTANT INFORMATION - REVISED GRADE 3/4 (U10) BUILD OUT RULE
Posted Feb 17, 2016

REVISED U10 (GRADE 3/4) BUILD OUT RULE


On all goal kicks and goalkeeper possession the opposing team must retreat to the midfield line.  Once the ball is put into play by the keeper and is touched by a teammate the retreating team may cross the midfield line to defend.


There is no punting or drop kicking allowed by the keeper.


Coaches and referees are to support and remind the players to retreat behind the midfield line.  The goal keeper may choose to put the ball back into play quickly before the players have retreated to midfield.  
The match official has the right to stop and restart play for any infractions or violations of the spirit of the rule.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

CLARIFICATION ON HEADING THE BALL

The BCYSL board had a discussion with Mass Youth Soccer.  Heading is NOT PERMITTED in U10 OR U12 games.  For a violation, an indirect free kick is awarded to the non-offending team.  If a defending player heads the ball in the penalty area, the result is still an indirect free kick - NOT a penalty kick.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

FIELD DIMENSIONS & LAYOUTS

View field dimensions and layouts for all age divisions by click the link below:

2016 Field Layout & Dimensions

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

SCORING POLICY

No team is to win by more than a goal differential of 7. 

If score differential reaches 5:
U10/U12/U14 – team with the lead must remove 1 player from the field. A Player may return once the goal differential reaches 4.

If score differential reaches 7:
U10 – nothing additional

U12/U14 – team with the lead must remove a 2nd player. A player may return once the goal differential reaches 6.

 Suggestions for Keeping Scores Under Control

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
MYSA Insurance Information


MYSA Practice Plans

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 
MANDATORY Concussion Training for ALL TC's, Coaches, Asst. Coaches & Volunteers!
Posted Apr 25, 2018

To all BCYSL Town Coordinators, Coaches and Assistant Coaches and Volunteers:

After recent meetings with officials from the Massachusetts Youth Soccer Association (MYSA) it has come to our attention that all coaches are required to take a concussion training course for the safety of all players.

MYSA has recommended two potential avenues for coaches to receive training, both offered as free online training courses. 

NFHS Concussion Course - requires a username and password, but is easy to use and user-friendly.  Your completed online certificate is saved by the NFHS.

CDC Concussion Course - does not require a login, is easy to use and user-friendly.  Does not save your completed online certificate.

When the course is completed the online certificate should be saved by the coach.

U.S. Soccer Connect and Blue Star have announced the ability to upload these certificates into their system for coaches.  It is the responsibility of all BCYSL clubs to ensure that all coaches are up to date with this training and to collect or manage completed certificates.  

BCYSL reserves the right request concussion certificates or an updated concussion report from any club at any point during the season.

 
Letter to All Participants within BCYSL
January 20, 2018


To all Town Coordinators, Coaches, and those who volunteer for the BCYSL,

We hope this letter finds you in good spirits and health as the next Berkshire County youth soccer season is in our sights. We want to extend our sincere gratitude to you for volunteering in your community and helping to support the mission of youth sports. We believe that youth sports, and soccer in particular, present both short term and lifelong benefits to players, families, and also volunteers. Programs like ours rely on volunteers and count on the valuable assets that they offer to their communities.

As a board reflecting on the fall 2017 youth soccer season, we feel that the objectives of the BCYSL are becoming less visible. We want to assist in making the objectives and the mission of the BCYSL easily observable in each practice session and game in which our young players, coaches, referees, and families participate. Our hope is to help each club take a closer look at the objectives of the BCYSL and promote a better understanding of the goals that youth soccer in Berkshire County should aim to attain.

Everyone involved in the BCYSL volunteers because we love the game of soccer, and we see its benefits to all who participate. We must remember that many will continue to play the sport we all appreciate and some will eventually move on to other interests and passions. Therefore, we need to understand that the lessons they will take with them are not only based on “foot position on the ball” or what “off-sides” is, but more significantly based on the deeper lessons of fair play, teamwork, commitment, learning to compete, and how human relationships work. It is important to teach the skills and strategy of the game, and it is important to thrive on competition and success, as well as to learn from losses and mistakes. These lessons are important because they help us put the puzzle of life together; they help us to grow and prosper as humans and citizens and workers and students. Coaches are key in helping players grow and prosper from young individuals into well-rounded athletes. We must all understand that all our BCYSL coaches are volunteers that face the monumental task of teaching lessons and instilling values around sportsmanship, teamwork, and fair play that are the pillars to a successful community. This is a responsibility that we also welcome when we volunteer.

In closing, we as an organization in partnership with you, hope to become transparent with the goals and objectives of the BCYL as we look to enhance athlete development and grow our programs. We hope that these goals of teamwork, fair play, growth and development, education about and appreciation for the game of soccer, and most importantly joy in what we do as part of this game, become obvious and evident in all who watch soccer in Berkshire County. Please join us in this challenge and share this statement or your own version of the sentiment of it with your club’s volunteers and families.
 
Upcoming Games
Date Location Location Visitor Home
Mon 09/16/2019 05:30 PM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
SB Blue 3/4 Boys (SBSC)
WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)
Tue 09/17/2019 05:30 PM NASC_U12 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-12
Adams Thunderboltz (ASC)
NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)
Tue 09/17/2019 05:30 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
Dalton Warriors (DCRA)
NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)
Tue 09/17/2019 05:30 PM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
PSC City 3/4 Boys (PSC)
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
Tue 09/17/2019 05:30 PM Allendal -> Allendale
LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)
PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)
Wed 09/18/2019 05:30 PM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
BH Red Bulls (BHYSC)
Wed 09/18/2019 05:30 PM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
Dalton Braves (DCRA)
WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)
Thu 09/19/2019 05:30 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
BH Dash 5/6 Girls (BHYSC)
Dalton Braves (DCRA)
Thu 09/19/2019 05:30 PM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
Adams Sparky's (ASC)
Dalton Braves (DCRA)
Thu 09/19/2019 05:30 PM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Thu 09/19/2019 05:30 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
Dalton Warriors (DCRA)
BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)
Thu 09/19/2019 05:30 PM Allendal -> Allendale
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
Thu 09/19/2019 05:30 PM HMS -> Herberg Middle School
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
PSC Everton 7/8 Girls (PSC)
Sat 09/21/2019 10:00 AM Allendal -> Allendale
Adams Revolution (ASC)
PSC Liverpool 5/6 Girls (PSC)
Sat 09/21/2019 10:00 AM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
Dalton Warriors (DCRA)
LYFC Gold 5/6 Girls (LYFC)
Sat 09/21/2019 12:00 PM NASC_U12 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-12
PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)
NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)
Sat 09/21/2019 12:00 PM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)
LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)
Sat 09/21/2019 01:00 PM NASC_U14 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14
SB Blue 7/8 Girls (SBSC)
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
Sat 09/21/2019 02:00 PM Crosby -> Crosby Field
Dalton Warriors (DCRA)
PSC United 7/8 Boys (PSC)
Sat 09/21/2019 02:00 PM LMHSJVFL -> Lenox Memorial HS JV Field (Lenox U14)
WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)
LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)
Sun 09/22/2019 10:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
Dalton Braves (DCRA)
LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)
Sun 09/22/2019 10:00 AM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
Sun 09/22/2019 10:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)
WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)
Sun 09/22/2019 10:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)
Dalton Braves (DCRA)
Sun 09/22/2019 10:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)
BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 09/22/2019 11:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)
LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)
Sun 09/22/2019 11:00 AM SB_U10 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
SB Blue 3/4 Boys (SBSC)
Sun 09/22/2019 11:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sun 09/22/2019 11:00 AM Belanger -> Belanger Park
SB Gold 3/4 Boys (SBSC)
PSC City 3/4 Boys (PSC)
Sun 09/22/2019 11:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)
BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 09/22/2019 11:00 AM GYAA u10 Emery Park -> Emery Park G34 - U10
PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)
GYAA G3/4 B
Sun 09/22/2019 11:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)
WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)
Sun 09/22/2019 12:00 PM WSC_U14 -> Mt. Greylock Regional HS
BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)
WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)
Sun 09/22/2019 12:00 PM Belanger -> Belanger Park
NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)
PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)
Sun 09/22/2019 12:00 PM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)
GYAA G3/4 A
Sun 09/22/2019 12:00 PM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
Adams Sparky's (ASC)
WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)
Sun 09/22/2019 12:30 PM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
Sun 09/22/2019 12:30 PM GYAA u12 Emery Park -> Emery Park G56 - U12
BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)
GYAA G5/6
Sun 09/22/2019 01:00 PM Allendal -> Allendale
SB Blue 5/6 Boys (SBSC)
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
Sun 09/22/2019 02:00 PM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)
LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)
Sun 09/22/2019 02:00 PM GYAA u14 Emery Park -> Emery Park G78 - u14
BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)
GYAA G7/8
Tue 09/24/2019 05:30 PM SB_U10 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
SB Gold 3/4 Boys (SBSC)
Tue 09/24/2019 05:30 PM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)
BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)
Tue 09/24/2019 05:30 PM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
WSC Dash 5/6 Girls (WSC)
WSC Flash 5/6 Girls (WSC)
Tue 09/24/2019 05:30 PM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)
Dalton Warriors (DCRA)
Wed 09/25/2019 05:30 PM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
Adams Thunderboltz (ASC)
WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)
Thu 09/26/2019 05:30 PM HMS -> Herberg Middle School
WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)
PSC United 7/8 Boys (PSC)
Thu 09/26/2019 05:30 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 09/28/2019 10:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
PSC Liverpool 5/6 Girls (PSC)
WSC Dash 5/6 Girls (WSC)
Sat 09/28/2019 10:00 AM ASC_U12 Valley Street Field -> Valley Street U-12
BH Dash 5/6 Girls (BHYSC)
Adams Revolution (ASC)
Sat 09/28/2019 11:00 AM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
BH Red Bulls (BHYSC)
Sat 09/28/2019 11:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)
WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)
Sat 09/28/2019 11:00 AM ASC_U12 Valley Street Field -> Valley Street U-12
LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)
Adams Thunderboltz (ASC)
Sat 09/28/2019 11:00 AM SB_U12 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U12)
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
SB Blue 5/6 Boys (SBSC)
Sat 09/28/2019 11:30 AM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)
Sat 09/28/2019 12:00 PM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)
BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)
Sat 09/28/2019 01:00 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
Sat 09/28/2019 01:00 PM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
GYAA G7/8
NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)
Sat 09/28/2019 02:30 PM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 09/28/2019 02:30 PM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
Dalton Warriors (DCRA)
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
Sat 09/28/2019 02:30 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
PSC United 7/8 Boys (PSC)
BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)
Sat 09/28/2019 02:30 PM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 09/28/2019 03:00 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
GYAA G5/6
WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)
Sat 09/28/2019 04:00 PM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
PSC Everton 7/8 Girls (PSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 09/28/2019 04:00 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
LYFC Gold 5/6 Girls (LYFC)
Dalton Braves (DCRA)
Sat 09/28/2019 04:00 PM WSC_U14 -> Mt. Greylock Regional HS
BH United 7/8 Boys (BHYSC)
WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)
Sun 09/29/2019 10:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
PSC City 3/4 Boys (PSC)
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 09/29/2019 10:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)
Sun 09/29/2019 10:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
GYAA G3/4 B
LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)
Sun 09/29/2019 10:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
SB Blue 3/4 Boys (SBSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sun 09/29/2019 11:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)
BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)
Sun 09/29/2019 11:00 AM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
Dalton Braves (DCRA)
Adams Sparky's (ASC)
Sun 09/29/2019 11:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)
Dalton Braves (DCRA)
Sun 09/29/2019 11:00 AM Belanger -> Belanger Park
GYAA G3/4 A
PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)
Sun 09/29/2019 11:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)
WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)
Sun 09/29/2019 11:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)
LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)
Sun 09/29/2019 11:00 AM SB_U10 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)
BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)
SB Gold 3/4 Boys (SBSC)
Sun 09/29/2019 12:00 PM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)
BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)
Sun 09/29/2019 12:30 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)
NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)
Sun 09/29/2019 01:00 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
WSC Flash 5/6 Girls (WSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sun 09/29/2019 01:30 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)
NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)
Mon 09/30/2019 05:30 PM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)
LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)
Wed 10/02/2019 05:30 PM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
Dalton Warriors (DCRA)
WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)
Thu 10/03/2019 05:30 PM Allendal -> Allendale
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
Sat 10/05/2019 10:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
Dalton Warriors (DCRA)
WSC Dash 5/6 Girls (WSC)
Sat 10/05/2019 10:00 AM WSC_U14 -> Mt. Greylock Regional HS
Dalton Warriors (DCRA)
WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)
Sat 10/05/2019 10:00 AM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
Adams Revolution (ASC)
LYFC Gold 5/6 Girls (LYFC)
Sat 10/05/2019 10:00 AM Allendal -> Allendale
BH Dash 5/6 Girls (BHYSC)
PSC Liverpool 5/6 Girls (PSC)
Sat 10/05/2019 10:00 AM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
Dalton Warriors (DCRA)
BH United 7/8 Boys (BHYSC)
Sat 10/05/2019 11:00 AM Allendal -> Allendale
WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)
PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)
Sat 10/05/2019 11:00 AM SB_U12 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U12)
BH Red Bulls (BHYSC)
SB Blue 5/6 Boys (SBSC)
Sat 10/05/2019 11:00 AM SB_U14 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U14)
BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)
SB Blue 7/8 Girls (SBSC)
Sat 10/05/2019 11:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
Dalton Braves (DCRA)
WSC Flash 5/6 Girls (WSC)
Sat 10/05/2019 11:00 AM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
Adams Thunderboltz (ASC)
GYAA G5/6
Sat 10/05/2019 12:00 PM NASC_U14 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
Sat 10/05/2019 12:00 PM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
Dalton Warriors (DCRA)
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
Sat 10/05/2019 12:00 PM NASC_U12 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-12
BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)
NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)
Sat 10/05/2019 01:30 PM GYAA u14 Emery Park -> Emery Park G78 - u14
PSC United 7/8 Boys (PSC)
GYAA G7/8
Sat 10/05/2019 01:30 PM NASC_U14 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14
WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)
NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)
Sat 10/05/2019 02:00 PM LMHSJVFL -> Lenox Memorial HS JV Field (Lenox U14)
BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)
LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)
Sun 10/06/2019 10:00 AM Belanger -> Belanger Park
Dalton Warriors (DCRA)
PSC City 3/4 Boys (PSC)
Sun 10/06/2019 10:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)
WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)
Sun 10/06/2019 10:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 10/06/2019 10:00 AM GYAA u10 Emery Park -> Emery Park G34 - U10
WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)
GYAA G3/4 B
Sun 10/06/2019 11:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
Dalton Warriors (DCRA)
Dalton Braves (DCRA)
Sun 10/06/2019 11:00 AM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
SB Gold 3/4 Boys (SBSC)
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
Sun 10/06/2019 11:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)
WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)
Sun 10/06/2019 11:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)
LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)
Sun 10/06/2019 11:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)
BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 10/06/2019 11:00 AM GYAA u10 Emery Park -> Emery Park G34 - U10
LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)
GYAA G3/4 A
Sun 10/06/2019 11:00 AM Belanger -> Belanger Park
WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)
PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)
Sun 10/06/2019 12:00 PM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)
Dalton Braves (DCRA)
Sun 10/06/2019 12:00 PM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)
BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)
Sun 10/06/2019 12:00 PM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)
Adams Sparky's (ASC)
Sun 10/06/2019 12:00 PM LYSC_U10 -> Morris BU
NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)
LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)
Mon 10/07/2019 05:30 PM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)
LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)
Tue 10/08/2019 05:30 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
SB Blue 7/8 Girls (SBSC)
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
Tue 10/08/2019 05:30 PM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
Dalton Warriors (DCRA)
Tue 10/15/2019 05:30 PM NASC_U14 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14
BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
Wed 10/16/2019 05:30 PM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM Allendal -> Allendale
LYFC Gold 5/6 Girls (LYFC)
PSC Liverpool 5/6 Girls (PSC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
Adams Revolution (ASC)
WSC Dash 5/6 Girls (WSC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
GYAA G5/6
LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)
BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM ASC_U12 Valley Street Field -> Valley Street U-12
LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)
Adams Thunderboltz (ASC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM Crosby -> Crosby Field
LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)
PSC United 7/8 Boys (PSC)
Sat 10/19/2019 10:00 AM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
GYAA G7/8
WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)
Sat 10/19/2019 11:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
BH Dash 5/6 Girls (BHYSC)
WSC Flash 5/6 Girls (WSC)
Sat 10/19/2019 11:00 AM SB_U14 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U14)
Dalton Warriors (DCRA)
SB Blue 7/8 Girls (SBSC)
Sat 10/19/2019 11:00 AM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
BH Red Bulls (BHYSC)
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
Sat 10/19/2019 11:30 AM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 10/19/2019 12:00 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
Dalton Braves (DCRA)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 10/19/2019 12:00 PM NASC_U14 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14
PSC Everton 7/8 Girls (PSC)
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
Sat 10/19/2019 01:00 PM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
SB Blue 5/6 Boys (SBSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 10/19/2019 01:00 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
BH United 7/8 Boys (BHYSC)
BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)
Sun 10/20/2019 10:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)
LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)
Sun 10/20/2019 10:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sun 10/20/2019 10:00 AM Belanger -> Belanger Park
Dalton Braves (DCRA)
PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)
Sun 10/20/2019 10:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 10/20/2019 10:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
GYAA G3/4 B
WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)
Sun 10/20/2019 11:00 AM Belanger -> Belanger Park
LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)
PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)
Sun 10/20/2019 11:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
Adams Sparky's (ASC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sun 10/20/2019 11:00 AM SB_U10 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)
WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)
SB Gold 3/4 Boys (SBSC)
Sun 10/20/2019 11:00 AM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)
NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)
Sun 10/20/2019 11:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
GYAA G3/4 A
WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)
Sun 10/20/2019 12:00 PM Crosby -> Crosby Field
WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)
PSC Everton 7/8 Girls (PSC)
Sun 10/20/2019 12:00 PM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)
WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)
Sun 10/20/2019 12:00 PM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)
Dalton Braves (DCRA)
Sun 10/20/2019 12:00 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)
NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)
Sun 10/20/2019 12:00 PM SB_U10 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)
PSC City 3/4 Boys (PSC)
SB Blue 3/4 Boys (SBSC)
Sun 10/20/2019 01:00 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)
NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM Allendal -> Allendale
WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)
PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)
LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM Crosby -> Crosby Field
BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)
PSC Everton 7/8 Girls (PSC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM WRHS_U14 Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 10/26/2019 10:00 AM ASC_U12 Valley Street Field -> Valley Street U-12
WSC Flash 5/6 Girls (WSC)
Adams Revolution (ASC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)
WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
LYFC Gold 5/6 Girls (LYFC)
BH Dash 5/6 Girls (BHYSC)
Sat 10/26/2019 10:00 AM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
WSC Dash 5/6 Girls (WSC)
Dalton Braves (DCRA)
Sat 10/26/2019 11:00 AM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
Dalton Warriors (DCRA)
BH Red Bulls (BHYSC)
Sat 10/26/2019 11:00 AM SB_U12 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U12)
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
SB Blue 5/6 Boys (SBSC)
Sat 10/26/2019 11:00 AM CHAM_U12 -> Chamberlain Park
PSC Liverpool 5/6 Girls (PSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 10/26/2019 11:00 AM LYSC_U12 -> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field
GYAA G5/6
NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)
Sat 10/26/2019 11:30 AM WSC_U14 -> Mt. Greylock Regional HS
Dalton Warriors (DCRA)
WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)
Sat 10/26/2019 12:00 PM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)
Sat 10/26/2019 12:00 PM NASC_U14 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14
BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)
NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)
Sat 10/26/2019 12:30 PM GYAA u14 Emery Park -> Emery Park G78 - u14
LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)
GYAA G7/8
Sat 10/26/2019 01:00 PM BH_U12 -> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts
BH Red Bulls (BHYSC)
Dalton Warriors (DCRA)
Sat 10/26/2019 01:30 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
PSC United 7/8 Boys (PSC)
BH United 7/8 Boys (BHYSC)
Sun 10/27/2019 10:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
Dalton Warriors (DCRA)
LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)
Sun 10/27/2019 10:00 AM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
Dalton Warriors (DCRA)
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
Sun 10/27/2019 10:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
SB Gold 3/4 Boys (SBSC)
WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)
Sun 10/27/2019 10:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
SB Blue 3/4 Boys (SBSC)
BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM ASC_U10 Valley Street Field -> Valley Street U-10
WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)
Adams Sparky's (ASC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM GYAA u10 Emery Park -> Emery Park G34 - U10
WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)
GYAA G3/4 A
Sun 10/27/2019 11:00 AM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)
NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
GYAA G3/4 B
BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)
Sun 10/27/2019 11:00 AM NES_U10 -> Nessacus Regional Middle School
LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)
Dalton Braves (DCRA)
Sun 10/27/2019 11:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)
LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)
Sun 10/27/2019 12:00 PM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)
BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)
Sun 10/27/2019 12:00 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
Dalton Braves (DCRA)
NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)
Sun 10/27/2019 01:00 PM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)
BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)
Sun 10/27/2019 01:00 PM NASC_U10 Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10
PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)
NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)
Sat 11/02/2019 09:00 AM GYAA u12 Emery Park -> Emery Park G56 - U12
LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)
GYAA G5/6
Sat 11/02/2019 11:00 AM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)
WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)
Sat 11/02/2019 11:00 AM SB_U14 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U14)
NASC Pride 7/8 Girls (NASC)
SB Blue 7/8 Girls (SBSC)
Sat 11/02/2019 11:00 AM ASC_U12 Valley Street Field -> Valley Street U-12
PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)
Adams Thunderboltz (ASC)
Sat 11/02/2019 11:30 AM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)
BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)
Sat 11/02/2019 12:00 PM WSC_U12 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12
SB Blue 5/6 Boys (SBSC)
WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)
Sat 11/02/2019 01:00 PM GYAA u14 Emery Park -> Emery Park G78 - u14
BH United 7/8 Boys (BHYSC)
GYAA G7/8
Sat 11/02/2019 01:00 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
PSC Everton 7/8 Girls (PSC)
BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)
Sat 11/02/2019 02:00 PM LMHSJVFL -> Lenox Memorial HS JV Field (Lenox U14)
NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)
LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)
Sun 11/03/2019 10:00 AM Belanger -> Belanger Park
BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)
PSC City 3/4 Boys (PSC)
Sun 11/03/2019 10:00 AM BH_U10 -> Muddy Brook Elementary School
WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)
BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)
Sun 11/03/2019 10:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)
WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)
Sun 11/03/2019 10:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)
LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)
Sun 11/03/2019 11:00 AM SB_U10 Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)
Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)
SB Blue 3/4 Boys (SBSC)
Sun 11/03/2019 11:00 AM Belanger -> Belanger Park
BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)
PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)
Sun 11/03/2019 11:00 AM LYSC_U10 -> Morris BU
BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)
LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)
Sun 11/03/2019 11:00 AM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)
WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)
Sun 11/03/2019 12:00 PM WSC_U10 Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10
LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)
WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)
Sun 11/03/2019 12:00 PM Belanger -> Belanger Park
BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)
PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)
Sun 11/03/2019 03:00 PM WSC_U14 -> Mt. Greylock Regional HS
SB Blue 7/8 Girls (SBSC)
WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)
Sat 11/09/2019 11:00 AM Allendal -> Allendale
BH Red Bulls (BHYSC)
PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)
Sat 11/09/2019 12:00 PM BH_U14 -> West Stockbridge Town Hall/Village School Field
NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)
BH United 7/8 Boys (BHYSC)

WSC Thunder 3/4 Boys (WSC)

SB Blue 3/4 Boys (SBSC)

PSC Spurs 5/6 Boys (PSC)

LYFC Gold 5/6 Boys (LYFC)

Adams Thunder 3/4 Boys (ASC)

PSC City 3/4 Boys (PSC)

NASC Blue Stars 3/4 Girls (NASC)

Dalton Warriors (DCRA)

NASC Minutemen 5/6 Boys (NASC)

Adams Thunderboltz (ASC)

WSC Cobras 3/4 Boys (WSC)

Dalton Braves (DCRA)

BH Red Bulls (BHYSC)

BH Sounders 5/6 Boys (BHYSC)

PSC Wolves 5/6 Boys (PSC)

WSC Strikers 5/6 Boys (WSC)

PSC Everton 7/8 Girls (PSC)

BH Breakers 7/8 Girls (BHYSC)

BH Impact 7/8 Boys (BHYSC)

Dalton Warriors (DCRA)

Dalton Warriors (DCRA)

Dalton Braves (DCRA)

BH Dash 5/6 Girls (BHYSC)

Dalton Braves (DCRA)

Adams Sparky's (ASC)

LYFC Gold 5/6 Girls (LYFC)

Dalton Warriors (DCRA)

PSC Liverpool 5/6 Girls (PSC)

Adams Revolution (ASC)

LYFC Maroon 5/6 Boys (LYFC)

WSC Terriers 5/6 Boys (WSC)

NASC Pride 7/8 Girls (NASC)

SB Blue 7/8 Girls (SBSC)

LYFC Gold 7/8 Boys (LYFC)

WSC Thunder Beasts 7/8 Boys (WSC)

PSC United 7/8 Boys (PSC)

BH Galaxy 3/4 Boys (BHYSC)

WSC Lightning 3/4 Boys (WSC)

WSC Wombats 3/4 Girls (WSC)

BH Spirit 3/4 Girls (BHYSC)

LYFC Gold 3/4 Boys (LYFC)

SB Gold 3/4 Boys (SBSC)

GYAA G3/4 B

PSC Newcastle 3/4 Boys (PSC)

WSC Vipers 3/4 Boys (WSC)

LYFC Maroon 3/4 Boys (LYFC)

BH Dynamo 3/4 Boys (BHYSC)

BH Revolution 3/4 Boys (BHYSC)

LYFC Gold 3/4 Girls (LYFC)

BH Reign 3/4 Girls (BHYSC)

LYFC Maroon 3/4 Girls (LYFC)

WSC Firebolts 3/4 Girls (WSC)

GYAA G3/4 A

NASC Pioneers 3/4 Boys (NASC)

PSC Chelsea 3/4 Girls (PSC)

NASC Lightning 3/4 Girls (NASC)

WSC Purple Storm 7/8 Girls (WSC)

BH Pride 7/8 Girls (BHYSC)

GYAA G5/6

BH Timbers 5/6 Boys (BHYSC)

SB Blue 5/6 Boys (SBSC)

GYAA G7/8

WSC Huskies 5/6 Boys (WSC)

WSC Flash 5/6 Girls (WSC)

WSC Dash 5/6 Girls (WSC)

Dalton Warriors (DCRA)

NASC Revolution 7/8 Boys (NASC)

Dalton Warriors (DCRA)

BH United 7/8 Boys (BHYSC)

Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-10

115 Church Street
Williamstown, MA 01267
View in Google Maps

-> Allendale

Pittsfield, 01201
View in Google Maps

Valley Street Field -> Valley Street U-10

Soldiers Memorial Field
Adams, MA 01220
View in Google Maps

Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-10

224 Protection Ave
North Adams, MA 01247
View in Google Maps

Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-12

224 Protection Ave
North Adams, MA 01247
View in Google Maps

-> Monument Mountain Regional HS Tennis Courts

600 Stockbridge Road
Great Barrington , MA 01230
View in Google Maps

-> Herberg Middle School

501 Pomeroy Ave
Pittsfield, MA 01201
View in Google Maps

-> West Stockbridge Town Hall/Village School Field

21 State Line Road
West Stockbridge, MA 01266
View in Google Maps

Wahconah Regional HS -> Wahconah U-14

150 Old Windsor Road
Dalton, MA 01226
View in Google Maps

-> Chamberlain Park

51 Chamberlain Ave
Dalton, MA 01226
View in Google Maps

-> Nessacus Regional Middle School

35 Fox Road
Dalton, MA 01226
View in Google Maps

-> Lenox Memorial HS Romeo Upper Field

197 East St
Lenox, MA 01240
View in Google Maps

Parking only in main school lot. Handicap ONLY are allowed to up emergency access road.

Alcombright Athletic Complex -> Alcombright U-14

224 Protection Ave
North Adams, MA 01247
View in Google Maps

-> Lenox Memorial HS JV Field (Lenox U14)

Lenox, MA 01240
View in Google Maps

-> Crosby Field

517 West Street
Pittsfield, MA 01201
View in Google Maps

-> Muddy Brook Elementary School

313 Monument Valley Road
Great Barrington , MA 01230
View in Google Maps

-> Morris BU

Morris Elementary School
Lenox, MA 01240
View in Google Maps

-> Belanger Park

Pittsfield, MA 01201
View in Google Maps

Emery Park -> Emery Park G34 - U10

27 Emery Street
Chester, MA
View in Google Maps

Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U10)

491 Berkshire School Road
Sheffield, MA 01257
View in Google Maps

-> Mt. Greylock Regional HS

1781 Cold Spring Road
Williamstown, MA 01267
View in Google Maps

Emery Park -> Emery Park G56 - U12

27 Emery Street
Chester, MA
View in Google Maps

Williamstown Elementary School -> Williamstown Elementary U-12

115 Church Street
Williamstown, MA 01267
View in Google Maps

Emery Park -> Emery Park G78 - u14

27 Emery Street
Chester, MA
View in Google Maps

Valley Street Field -> Valley Street U-12

Soldiers Memorial Field
Adams, MA 01220
View in Google Maps

Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U12)

491 Berkshire School Road
Sheffield, MA 01257
View in Google Maps

Field available after 11:00 am

Mount Everett High School -> Mt Everett HS (U14)

491 Berkshire School Road
Sheffield, MA 01257
View in Google Maps